O mnie

Xian 546

O mnie

Luiza. Dla przyjaciół – Lu, Lui, Luizjana…

Od niedawna i za sprawa Chilijskich amigos także ‘Patiperro‘, czyli ktoś zawsze gotowy do drogi.

Z wykształcenia muzyk i ekonomista. Z zamiłowania muzyk i podróżnik. Od zawsze – ciekawa świata i ludzi. Obserwuję, badam, odkrywam i doświadczam. Staram się poczuć, dotknąć, smakować, usłyszeć. Dalej, więcej, inaczej. I jestem – po prostu.

Swój podróżniczy warsztat ćwiczyłam małymi krokami, czyli najpierw w Europie, później trochę śmielej w Meksyku, Indonezji i Nowej Zelandii. W 2013 postanowiłam połączyć swoje pasje i wybrać w długo oczekiwaną i wytęsknioną podróż po Azji i Ameryce Południowej. Ze szkicem w głowie i otwartym sercem na to, co i kogo mi droga przyniesie.

Podczas półrocznej podróży po Azji odwiedziłam Tajlandię, Laos, Wietnam, Kambodżę, Indie, Nepal, Chiny i Mongolię. Kolejne osiem miesięcy należało do Ameryki Południowej, która kradła mi serce stopniowo czarem pejzażu i życzliwością ludzi, od podróży po Kolumbii, Ekwadorze z Galapagos, Peru, Boliwii, po Chile i Argentynę. Spontaniczna decyzja łapania wiatru w żagle zawiodła mnie również na Antarktydę dając w ten sposób możliwość postawienia stopy na siedmiu kontynentach. Choć nie o rekordy w niej chodziło. Były pejzaże, miejsca i cisza zapierające dech w piersiach, były spotkania z innymi kulturami i ludźmi, te szczególne, weryfikujące i przestawiające puzzle w moim światopoglądzie, inspirujące do wychodzenia poza sfery komfortu, przyzwyczajeń i ograniczeń i sprawiające, że podróż ta była ‘moja’ i wyjątkowa. Wszystko to wciąż jeszcze wybrzmiewa we mnie, a juz mam pomysly na kolejne podrożnicze szalenstwa!

Tym wszystkim chcialabym sie dzielic na blogu. Poniewaz podroz nigdy sie nie konczy.

Zachęcam Was do odkrywania razem ze mną. Do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Do mówienia co Wam się podoba, o czym chcecie usłyszeć. Będę działać jak Wasz prywatny reporter. Luporter.

Zapraszam!

Luiza ‘Patiperro’ Chrzanowska